KOZMETIKA, KTORÁ CHRÁNI PLEŤ PRED ZNEČISTENÝM PROSTREDÍM

Znečistené prostredie je zväčšujúci sa problém nielen vo veľkých mestách. Môže sa vyskytnúť z každodenného náporu výfukových plynov, dymu, prachu, ale aj z oparu zo susednej krajiny.


Častice, ktoré sú v ovzduší, sú zložité zmesy pevných a kvapalných častíc suspendovaných vo vzduchu. Táto zmes môže obsahovať prach, peľ, sadze, dym a kvapôčky kvapalín. Veľkosť častíc môže byť 30-krát menšia ako vlas!

Určite to poznáte, po dni strávenom v meste máte večer na pleti pocit ulepenosti a pri jej čistení je odličovací tampón poriadne špinavý, aj keď ste nemali make-up.

Bohužiaľ, dopad znečisteného ovzdušia na vašu pleť nekončí vo vrchnej vrstve kože, ale ide omnoho hlbšie.

Tieto častice sú schopné preniknúť do našej kože cez póry a vlasové folikuly.

Rôzne látky znečisťujúce ovzdušie reagujú s pokožkou rôznymi spôsobmi, ale v podstate môžu poškodiť ochrannú bariéru kože, prenikať do spodných vrstiev kože a spustiť niektoré reakcie.

Medzi najvýznamnejšie príznaky patrí:

  • znížená vlhkosť pleti,

  • zvýšená pigmentácia,

  • tvorba akné,

  • poškodenie kolagénu,

  • zníženie vlastných antioxidantov kože,

  • tvorba vrások a predčasné starnutie,

  • zvýšená citlivosť na UV žiarenie.


Ako riešiť ochranu pleti pred znečisteným životným prostredím? Dôkladné čistenie, ktoré nenarušuje prirodzené pH pokožky, je dôležitým prvým krokom v režime starostlivosti o pleť proti vplyvom znečistenia. Používanie kozmetických prípravkov s vysokým obsahom antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom. Hydratovanie pleti prípravkami bohatými na esenciálne mastné kyseliny, ktoré posilňujú funkciu pokožky odolávať vplyvom znečistenia v ovzduší.


Predstavujeme Vám základnú 3-stupňovú starostlivosť o pleť vystavenú mestskému ovzdušiu.

DSC_6986jpg

1. Čistenie

Metóda čistenia olejom je veľmi jednoduchá. Predstavuje najprirodzenejšiu formu čistenia pleti bez narušenia ochrannej vrstvy pokožky. Starostlivo vybrané rastlinné a esenciálne oleje na odstránenie nečistôt z hĺbky pórov. Ľahko rozpúšťa make-up a nahromadené nečistoty, zatiaľ čo hĺbkovo hydratuje a tonizuje pokožku. Obsahuje rastlinné extrakty, ktoré majú protizápalové, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti.

Odličovací olej "BOTANIKA"

DSC_7010jpg

V predaji od 15.9.2018


Alternatívne produkty na čistenie pleti v našej ponuke:


Odličovacie mlieko "Moissanit"
Prírodná micelárna voda "Levanduľová voda"

2. Tonizovanie

Ďalší krok pri odstraňovaní zvyškov nečistôt z make-upu, nadmerného kožného mazu, znečisťujúcich látok. Pripravuje pokožku, aby lepšie absorbovala zložky ďalších prípravkov, ktoré budú nanesené na pleť. Obsahuje organickú kyselinu hyalurónovú z rôsolovky pre zlepšenie vonkajšej hydratácie pleti.

Pleťový toner "RUŽOVÁ ROSA" a "JAZMÍNOVÁ ROSA"

mylo_prod_0342jpg

3. Ochrana

V neposlednom rade ochranný pleťový olej. Pravidelným používaním pleťové oleje zjemňujú pleť, rozžiarujú a zlepšuju hydratáciu. Sú tou najprirodzenejšou starostlivosťou o pleť. Našou novinkou je AVA, pleťový olej, ktorý revitalizuje a pomáha pleti bojovať proti vplyvom znečisteného prostredia. Obsahuje zmes antioxidantov, vitamínov a esenciálnych mastných kyselín.

Korunnou zložkou je Astaxanthín, super antioxidant pochádzajúci z morských rias. Silnejší ako vitamín E a vitamín C. Olej ďalej obsahuje pro-vitamín A, vitamín D, lykopén, omega-3, -5 , -6, koenzým Q10 a kyselinu ferulovú.

Ochranný pleťový olej "AVA"


DSC_6998jpg