TREMELLA FUCIFORMIS - ORGANICKÁ KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Tremella fuciformis je liečivá a jedlá huba, ktorá je veľmi populárna najmä v Japonsku a Číne. Najlepšie sa jej darí v tropickom a subtropickom prostredí, kde rastie na dreve z mangovníka. V Ázii sa huby vo veľkých množstvách pestujú na špeciálnom substráte z dreva, sušia sa a ďalej sa ponúkajú na komerčné použitie.

shutterstock_722150971jpg

Huba má bledožltú až belavú farbu a pripomína rôsolovú kvetinu, vďaka čomu dostala pomenovanie rôsolovka. V Japonsku a Číne sa Tremella fuciformis stále považuje za skutočnú tajnú zbraň v oblasti boja proti starnutiu pokožky. Svoju pozíciu si upevňuje najmä v "zelenej kozmetike".


Tremella fuciformis je životne dôležitá huba, ktorá má všetko


Tremella fuciformis sa vyznačuje príjemne sladkou vôňou a aj mierne sladkastou chuťou. Má schopnosť pomáhať pri chorobách ako je tuberkulóza, nachladnutie a vysoký krvný tlak. Užíva sa ako prášok alebo kapsula na prehĺtanie. Živé huby tiež podporujú cirkuláciu krvi a spevňujú pokožku. Preto je Tremella fuciformis čoraz častejšie pridávaná do kvalitnej kozmetiky obsahujúcej prírodné zložky, ktoré vyhladzujú a omladzujú pokožku. Či už ide o hydratačný prostriedok, sérum, očnú starostlivosť alebo masku ​​na tvár. Extrakt z rôsolovky je vo svojej chemickej štruktúre takmer identický s kyselinou hyalurónovou a zabezpečuje v kozmetike rovnocenný účinok. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že Tremella fuciformis viaže viac vlhkosti ako je dokázané u kyseliny hyalurónovej. Čiastočne sa extrakt z rôsolovky označuje aj ako organická kyselina hyalurónová. Liečivá huba sa preto používa hlavne v produktoch pre zrelú pleť.

jazminova-rosakvetinovajpg

Autor fotografie: Robo Kňažko

Organickú kyselinu hyalurónovú nájdete v týchto produktoch:

Očnné sérum  AURA

Pleťový toner RUŽOVÁ ROSA

Pleťový toner JAZMÍNOVÁ ROSA